PLANOWANIE KAMPANII REKLAMOWEJ I TWORZENIE WIZERUNKU PRODUKTU
Osoby odpowiedzialne za dziaÅ‚ania marketingowe firmy, politykÄ™ sprzedaży, m.in. dyrektorzy ds. marketingu, pracownicy dziaÅ‚ów marketingu, menedżerowie handlowi.

Wykłady, warsztaty, symulacje, ćwiczenia.

Osoby prowadzÄ…ce wÅ‚asna firmÄ™ nie zawsze dysponujÄ… odpowiedniÄ… wiedzÄ… teoretycznÄ…, niezbÄ™dnÄ… do odniesienia sukcesu gospodarczego. UmiejÄ™tnoÅ›ci praktyczne i posiadane doÅ›wiadczenie sÄ… równie ważnym elementem zarzÄ…dzania. Jednak bez wiedzy teoretycznej o tym jak powinna wyglÄ…dać profesjonalnie zaplanowana kampania reklamowa i jak kreować wÅ‚aÅ›ciwy wizerunek wÅ‚asnej marki trudno jest walczyć z dużymi firmami zatrudniajÄ…cymi specjalistów z tych dziedzin.

* Opracowywanie i wdrożenie skutecznej kampanii reklamowej.
* SporzÄ…dzanie krótko- i dÅ‚ugookresowego planowania marketingowego.
* Kształtowanie wizerunku produktu (marki, usługi).
* Kreowanie potrzeb u potencjalnych nabywców.
* SporzÄ…dzanie analiz cyklu życiu produktu (usÅ‚ugi), przyczyn zmian w poszczególnych cyklach, doboru odpowiednich dziaÅ‚aÅ„ reklamowych uzależnionych od fazy życia.

I. Skuteczna strategia i plan marketingowy - kampania reklamowa:
1. Strategia a plan; kto powinien sporządzić plan.
2. Elementy składowe planu marketingowego.
3. Planowanie krótkookresowe a planowanie dÅ‚ugookresowe.
4. Ewentualne problemy z wdrożeniem planu.
II. Wizerunek produktu:
1. Definicja produktu, jego klasyfikacja.
2. Znak handlowy, proces kreowania znaku handlowego.
3. Pojęcie nowego produktu.
4. Cykl życia produktu.
5. Analiza portfelowa.