KURS MNEMOTECHNIKI CZYLI JAK ROZWIJAĆ PAMIĘĆ /moduł połączony z kursem szybkiego czytania/
Pracownicy małych i średnich przedsiębiorstw wszystkich szczebli.

Pracownicy małych i średnich przedsiębiorstw wszystkich szczebli.

Wykład wprowadzający, prezentacje, ćwiczenia praktyczne.

Szkolenie jest okazjÄ… do poznania sprawdzonych i skutecznych metod poprawiania pojemnoÅ›ci i operatywnoÅ›ci pamiÄ™ci, poprzez wykorzystanie wyobrażeÅ„ i skojarzeÅ„. Uczestnicy nauczÄ… siÄ™ stosować skuteczne metody pozwalajÄ…ce na podwyższanie efektywnoÅ›ci wÅ‚asnej pracy. Po szkoleniu uczestnicy odczujÄ… wzrost poczucia wÅ‚asnej wartoÅ›ci i zadowolenie z dobrze wykonywanej pracy - w konsekwencji korzyÅ›ci odniesie firma, zatrudniajÄ…c pracowników kreatywnych, dobrze wykonujÄ…cych swoje obowiÄ…zki.

* Przyswojenie metod szybkiego zapamiętywania wszelkiego rodzaju informacji, gromadzenia informacji w banku pamięci i korzystania z nich, kiedy są potrzebne.
* Nabycie umiejÄ™tnoÅ›ci zastosowania tych metod przy prowadzeniu negocjacji, wystÄ…pieÅ„, wykÅ‚adów, prowadzeniu zebraÅ„ i szkoleÅ„, uczeniu siÄ™.
* Podniesienie szybkości myślenia, kreatywności.
* Nauczenie siÄ™ Å‚atwego wykorzystywania potencjaÅ‚u wÅ‚asnego mózgu w celu podniesienia efektywnoÅ›ci pracy.
* Poznanie sposobów na wprowadzanie informacji z pamiÄ™ci krótko- do dÅ‚ugoterminowej.
* Poznanie metod Map Myśli jako nowego wymiaru sporządzania notatek.

1. Mózg czÅ‚owieka, lateralny profil organizacyjny mózgu, jak funkcjonujÄ…: pamięć, inteligencja intelektualna i emocjonalna.
2. Określenie stylu uczenia się.
3. Określenie stylu myślenia.
4. Nabywanie umiejętności koncentrowania się na wykonywanej pracy.
5. Zapoznanie kursantów z metodami mnemotechniki i ich zastosowaniem w pracy i w nauce.
6. Ćwiczenia praktyczne.

Czas trwania: 3 dni.