KOMUNIKACJA INTERPERSONALNA I ZARZÄ„DZANIE KONFLIKTEM
Menedżerowie i pracownicy firm, którzy w pracy pragnÄ… doskonalić umiejÄ™tność komunikowania i zarzÄ…dzania konfliktem.

Mini-wykÅ‚ady, praca grupowa, indywidualne rozwiÄ…zywanie problemów i testów, elementy gier kierowniczych, możliwa praca z kamerÄ….

UmiejÄ™tność komunikowania, która jest elementem kompetencji interpersonalnych czÅ‚owieka, decyduje w dużej mierze o tym, w jaki sposób kierownik i pracownicy ukÅ‚adajÄ… wzajemne relacje oraz relacje z innymi ludźmi w pracy (np. z klientami). Sukces zawodowy zależy od tego, czy potrafimy wzbudzić zaufanie partnera w interesach, stworzymy wiarygodny obraz wÅ‚asnej osoby, czy bÄ™dziemy umieli efektywnie wpÅ‚ywać na zachowanie innych i w koÅ„cu, czy potrafimy rozwiÄ…zywać sytuacje trudne i konfliktowe, wystÄ™pujÄ…ce w kontaktach miÄ™dzyludzkich w pracy.

* Rozwój indywidualnej skutecznoÅ›ci dziÄ™ki doskonalszemu komunikowaniu.
* Zwiększenie zdolności wpływania na zachowania innych.
* Wzrost zaufania do samego siebie.
* Uczenie się pewności siebie w czasie wystąpień publicznych i na forum grupy.
* Poznanie różnych rodzajów konfliktów.
* Nauczenie siÄ™ efektywnego zarzÄ…dzania sytuacjami trudnymi i konfliktami w pracy.

1. Efektywne komunikowanie siÄ™.
2. Bariery w komunikacji i sposoby ich redukowania.
3. Umiejętności przekonywania i perswazji.
4. Znaczenie mowy ciała.
5. Rodzaje konfliktów w pracy.
6. Metody rozwiÄ…zywania konfliktów i zarzÄ…dzania nimi.

Czas trwania: 2,5 dnia.