PSYCHOLOGIA ZARZĄDZANIA I KIEROWANIA LUDŹMI
Menedżerowie wyższego i średniego szczebla, pragnący doskonalić umiejętności zarządzania i kierowania podległymi pracownikami.

WykÅ‚ady, mini-wykÅ‚ady, praca grupowa, indywidualne rozwiÄ…zywanie problemów i testów, elementy gier kierowniczych, możliwa praca z kamerÄ….

UmiejÄ™tność zarzÄ…dzania i kierowania ludźmi jest podstawowym elementem kompetencji każdego szefa /menedżera/. Decyduje w przeważajÄ…cej mierze o tym, w jaki sposób menedżer i pracownicy ukÅ‚adajÄ… wzajemne relacje oraz relacje z innymi ludźmi w pracy (np. z klientami). Jest instrumentem, który sÅ‚uży do stworzenia wiarygodnego obrazu wÅ‚asnej osoby; wpÅ‚ywa na efektywne zachowania innych i w koÅ„cu jest instrumentem do rozwiÄ…zywania sytuacji trudnych i konfliktowych w pracy.

* Zwiększenie zdolności wpływania na zachowania innych.
* Wzrost zaufania do samego siebie.
* Uczenie się pewności siebie w czasie wystąpień publicznych i na forum grupy.
* Poznanie różnych rodzajów konfliktów.
* Nauczenie siÄ™ efektywnego zarzÄ…dzania sytuacjami trudnymi i konfliktami w pracy.
* Poznanie różnych rodzajów osobowoÅ›ci a ich wpÅ‚ywu na preferowany sposób wykonywania pracy.

1. Kontakt psychologiczny w zarzÄ…dzaniu.
2. Osobowość a sposób wykonywania pracy.
3. Podstawy komunikacji interpersonalnej.
4. Indywidualny styl zarzÄ…dzania.
5. Odniesienie stylu zarzÄ…dzania do poziomu rozwoju pracownika.
6. Modele dyskusji przy rozwiÄ…zywaniu problemów.

Czas trwania: 2 dni.